Gaminių iš poliuretano gamykla Lietuvoje

Ratukai (padėklų krautuvui)

Padėklų krautuvas - tai bet kokiame sandėlyje nepakeičiamas įrenginys, nes stipriai supaprastina pakrovėjų gyvenimą. Tokie vežimėliai lengvai atlaiko iki 1 tonos krovinį, o kartais – ir sunkesnį. Todėl silpniausia šio įrengimo vieta – ratukai, kurie anksčiau ar vėliau susidėvi, ypač jei krautuvas eksploatuojamas nelygiais paviršiais. Tikriausiai kyla logiškas klausimas: „Kokie ratukai ilgaamžiškiausi?“
Pamėginkime pasiaiškinti.

Ratukai (padėklų krautuvui)

Poliuretano ratukai - puiki alternatyva lietiems, o taip pat pneumatiniams ratams. Aukštas patikimumo lygis ir švelni, lygi eiga. Dirbiniai (ratai, ratukai), išlieti iš polimerų, nebijo mechaninių pažeidimų, pradūrimo, ypač atsparūs agresyviai aplinkai (benzinas, tepalai), atsparūs susidėvėjimui, nebijo įpjovimų, pakankamai ilgaamžiai ir nereikalauja priežiūros. Dėl to, įvairioje gamyklų technikoje, naudojami poliuretano ratukai.


Panaudojimas

Dažniausiai poliuretano ratukai naudojami:

Poliuretano ratukas su guoliu palečių vėžimėliui

Poliuretano ratukas, skirtingai, nei analogai, pagaminti iš metalo, plastiko, o taip pat pneumatiniai ratai, neturi eilės minusų, kurie apribotų jų naudojimą žemės ūkyje, įvairioje gamyboje ir sandėliuose.

Ratukai ir ratai skirti padėklų krautuvams įvairovė

Pašakiniai ratukai būna dviejų rūšių:

Ratai iš polimerų būna trijų rūšių:

Tiek ratukai, tiek ratai dažniausiai turi du šratinius guolius. O dabar aptarsime detaliau apie kiekvieną ratų rūšį.


Pavyzdžiui, guminiai ratai. Tokio vežimėlio naudojimas ant lygaus paviršiaus bus beveik begarsis ir 100% nepažeis grindų paviršiaus. Aišku, jie turi tam tikrus apribojimus – silpnas atsparumas agresyviai aplinkai ir palyginti nedidelis ilgaamžiškumas.


Poliuretaniniai. Tai pats „gyviausias“ ir universalus variantas, kuris išsiskiria didžiausiu atsparumu susidėvėjimui. Padėklų keltuvų su poliuretaniniais ratukais labai lengvai įveikia visus grindų dangos nelygumus. Poliuretano sluoksnis, ne būtinai, yra raudonos spalvos. Poliuretano spalva neturi reikšmės, tai tik dažiklis, tačiau gamintojas tokiu būdu gali nurodyti medžiagos tvirtumą arba poliuretano žaliavos markę.


Poliamidiniai. Jie gali pakelti didelį svorį, priedo, jie nesideformuoja. Ši medžiaga, geriau nei kitos, priešinasi įvairių agresyvių aplinkų poveikiui. Pats nailoninis sluoksnis būna arba juodos, arba baltos spalvos.

Pagrindiniai poliuretano ratų ir ratukų privalumai:

Atgal i ?Tomix? svetaines antraste